Resim  
Imager Resizer v2.3 (ing)
Sunucunuzda yüklü olan resimlerinizin otomatik olarak sizin belirlediğiniz özelliklere göre küçük resimlerinin (thumbnail) oluşturan bir bileşen. Bileşenin çalışabilmesi için sunucunuza veya bilgisayarınıza zip dosyasının içerisinde bulunan .dll dosyasını register (kayıt) etmeniz gerekmektedir.
v2.3'de bileşene resimleri döndürme özelliği eklenmiş. Önceki sürümde bulunan bir çok hata bu sürümde giderilmiş. Ayarlar .XML dosyasında tutulmaya başlanmış.

 


AspJpeg v1.5 (ing)
ASPJpeg ile resimler üzerinde bir çok değişik işlem yapabilmeniz mümkün.Örnek olarak ASPJpeg sizin yerinize resimleriniz küçük boy ebatlarını oluşturabilir.Resimleri 90 derece döndürebilir,gif/jpeg/png/bmp,resimler üzerinde online değişiklik yapabilme gibi bir çok özelliği ASP Jpeg ile uygulayabilirsiniz.

 


ASP/Barcode v1.0 (ing)
Bu bileşen sayesinde siteniz üzerinde bulunan uygulamalarınıza barkodlar oluşturabiliyorsunuz. Örnek barkod görünümü için test et adresini kullanabilirsiniz.

 


ASPCanvas v2.0.2 (ing)
AspCanvas ile geliştirilen yeni Gif okuma tekniği ve geliştirilen fonksiyonlar sayesinde bileşen çok daha hızlı bir şekilde çalışıyor. Dosyanın içerisinde bileşenin nasıl kurulacağıyla ilgili döküman ve kullanım için örnek kodlar bulunuyor.

 


ImageSize (ing)
BMP, PNG, GIF ve JPG formatındaki resimlerin ebatlarını bu bileşen ile öğrenebiliyorsunuz. Ebatlarını web üzerinde görmek istediğiniz resimleri, IMGSIZE.ASP sayfasında yazarak belirtmeniz gerekiyor.

 


Image Size Component (ing)
Resimlerin ölçülerini hesaplayan bir bileşen. Jpeg, Png, Gif ve Bmp resim formatlarını destekliyor.

 


Dundas PieChartServer (ing)
Sunucunuz üzerinde değişik türden istatiksel verileri grafik tabanlı olarak bu bileşen sayesinde görüntüleyebilirsiniz. Bütün grafikler Jpeg formatında gösteriliyor. OpenGL desteği sayesinde bir takım 3D efektleri grafikleriniz üzerinde uygulayabilirsiniz. Yönlendirme özelliği ile grafiği istediğiniz yöne doğru çevirebiliyorsunuz. Daha bir çok özelliği olan bu bileşen ile hem görünüm olarak bir çok seçenek yaratabilir hem de istatiksel bilgilerinizi en iyi şekilde grafik tabanlı olarak gösterebilirsiniz. Not: Bileşeni indirebilmek için yönlendiğiniz adreste bulunan, Dundas Pie Chart'ın sağ tarafındaki "Download Now,Click here" resmine tıklayıp, açılan penceredeki bilgileri doldurarak, dosyayı indirebilirsiniz.

 


Bileşenler Anasayfası

Barındırma Sponsorumuz: Hosting724.com Copyright © 2002 aspturkiye.com Tüm hakları saklıdır.