implant

Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
ASP / ASP.NET
 ASPTurkiye.com Forum : ASP / ASP.NET
Konu Konu: localhost şifre istiyor Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
fkizilaslan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Gönderen: 11-Kasım-2007 Saat 23:36 | Kayıtlı IP Alıntı fkizilaslan

slm arkadaşlar bir haftadır asp öğrenmeye çalışıyorum ama daha başlayamadım bile

localhost/deneme.asp veya giriş dizinine kopyaladığım başkabir dosya var okul65 diye

localhost/okul65/default.asp diye komut verdiğimde sayfa kullanıcı adı şifre istiyor.(dosyaya okuyma yazma iznini de verdim )

dizin güvenliği kısmından/düzenle/anonim erişim ve tümleşik windows kimlik doğrulaması seçeneklerini aktif hale getirdigimde de sayfa görüntülewnemiyor . aşağıdaki hatayı veriyor

Sayfa görüntülenemiyor
Erişmeye çalıştığınız sayfayla ilgili bir sorun olduğundan sayfa görüntülenemiyor.

------------------------------------------------------------ --------------------

Lütfen aşağıdakileri deneyin:

Yenile düğmesini tıklatın ya da daha sonra yeniden deneyin.

127.0.0.1 anasayfasını açın ve istediğiniz bilgilere ilişkin bağlantıları arayın.
HTTP 500.100 - İç Sunucu Hatası - ASP hatası
Internet Information Services

------------------------------------------------------------ --------------------

Teknik Bilgiler (destek personeli için )

Hata Tipi:
Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers (0x80004005 )
[Microsoft][ODBC Microsoft Access Sürücüsü] Güncelleştirilemiyor. Veritabanı veya nesne salt okunur.
/okul65/default.asp, line 250

Tarayıcı Tipi:
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.2; .NET CLR 2.0.50727 )

Sayfa:
GET /okul65/default.asp

Saat:
11 Kasım 2007 Pazar, 22:44:14
ben nerde hata yapıyorummmmm(? )(? )

Yukarı Dön Göster fkizilaslan's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: fkizilaslan

serbil
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 23
Gönderen: 12-Kasım-2007 Saat 02:35 | Kayıtlı IP Alıntı serbil

database e yazma izni verememişsiniz

ASP Hakkında merak ettiğiniz her şey
htttp://www.aspforum.web.tr
Yukarı Dön Göster serbil's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: serbil

buruk
Yeni Üye
Yeni Üye

Ülke: Turkiye
Gönderilenler: 2
Gönderen: 02-Aralık-2007 Saat 22:53 | Kayıtlı IP Alıntı buruk

Sanırım explorer 7 yüklemişsiniz

Sorununuzun çözümünü şöyle deniyebilirsiniz

Başlat / Ayarlar /Denetim Masası/Yönetimsel Araçlar/ ISS(Internet Information Service

Karşımıza çıkan pencereden yerel bilgisayara tıklıyoruz web siteleri yazan klasöre sağ tıklıyoruz ve özellikler seçeneğini seçiyoruz ve Giriş Dizini Sekmesini tıklıyoruz buradan okuma ve yazma seçeneklerini click liyoruz. ve sonra dizin güvenliği yazan sekmeye tıklıyoruz. Düzenle butonuna tıklıyoruz. Yeni bir pencere açılacak  kimlik doğrulama yönetimleri penceresi burad en üstte anonim erişim diye bir yer var işaretli değil ise işaretliyorsunuz.kullanıcı adınızı yazıyorsunuz  ıss parolayı denetleyebilsin seçeneğini tıklıyorsunuz tamam butonuna basıp pencereyi kapatıyoruz.uygula ve tamam butonuna basıp diğer pencereyide kapatıyoruz daha sonra C:\Inetpub\wwwroot a atmış olduğunuz klasörünüze yazma izinlerini veriyorsunuz. bu işlemi bitirdikten sonra  Tekrar ıss yi açıyorsunuz var sayılı web sitelerim yazan yerden local e atmış oldugunuz klasörü buluyorsunuz sağ tıklıyorsunuz o klasör üzerinde Tüm görevlere tıklayıp izin sihirbazı ını çalıştırıyorsunuz. karşımıza gelen pencerelerin hepsini next leyerek son butonuna basıyorsunuz. hayırlı olsun localinizdeki sitenizi çalıştırdınız.

Eğer Bu Konuya Cevap Yazmak İstiyorsanız İlk Önce Giriş
Eğer Kayıtlı Bir Kullanıcı Değilseniz İlk Önce Kayıt Olmalısınız

Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma