implant

Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
ASP / ASP.NET
 ASPTurkiye.com Forum : ASP / ASP.NET
Konu Konu: angelo-emlak v1.0 ilk indiren siz olun Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
angeloweb
Yeni Üye
Yeni Üye

Ülke: Turkiye
Gönderilenler: 2
Gönderen: 05-Eylül-2007 Saat 22:29 | Kayıtlı IP Alıntı angeloweb

TANIŞMA/AÇIKLAMA :
   ---------------------------------------
   SCRİPT ADI : angelo-emlak v1.0
   KODLAYAN   : Erdal Büyük
   KODLAMA    : asp, html, java script, css, ajax
   EMAİL      : angelo.web@hotmail.com

Merhaba arkadaşlar bu emlak scriptinin özelliklerini ve amacını anlatmaya başlamadan
   önce böyle bir scripti neden siz asp sever arkadaşlar için paylaşıma açtığımı kısaca
   anlatma gereksinimi hissediyorum.
      Bu script normalde bir yazılım şirketi(bozuntusu) aracılığı ile saygı değer bir
   kişi adına, yapımına yaklaşık 2 ay önce başladığım bir emlak scripti idi fakat scriptin
   teslim tarihine az günler kala aracı firma ile aramda yaşanan bağzı tatsız olaylardan
   dolayı emeklerimin karşılığını alamadım,bende düşündüm taşındım ve bir faydasını bir
   hayrını göremediğim bu şeyi arşivimde çürütmenin hiçte manalı birşey olmadığı kanısına
   vardım ve asp'ye yeni başlayan arkadaşlara yada başlamak isteyen kişilere belki faydalı
   olurum amacı ile vatana millete feda etmeye karar verdim.....
       Scripti indiren ve kullanan herkese şimdiden teşekkür ediyorum yalnız her
   webmaster'in yapılmasından hoşlanmayacağı gibi benimde kendi çapımda bir takım
   isteklerim var;

SÖZLEŞME :
   1= script üzerinde birkaç değişiklik yapıpta sağda solda bunu ben yazdım yada
      ben yaptım gibisinden nameler yazılması yasaktır.
   2= bu scriptin para karşılığı ile satılması ise kesinlikle ve kesinlikle yasaktır.
   3= scripti kullanan yada kullanmak isteyen arkadaşların scripti kullanmayı
      düşündükleri domain adresini angelo.web@hotmail adresinden yada 0536-657-39-65
      numaralı telefondan bana ulaşıp bildirmeleri bir borçtur.
   4= ve yine scripti kullanmak isteyen saygı değer arkadaşlardan ricam sitenin
      copyright kısmındaki (DesignAndCodeByAngelo) imzamı kaldırmamanız. (kul hakkıdır)

SİTENİN AMACI :
       Emlakçılar gelip siteye ücretsiz üye olabilir ve ilanlarını bıraka bilirler,bu tür
   üyelik ve ilanlar kurumsal üyelik ve kurumsal ilan kategorisine dahil olmaktadır.
   kurumsal ilanlar sadece satılık ve kiralık olmak zorundadır yani kurumsal üyeler
   satılık emlak arıyorum yada kiralık arıyorum gibisinden ilan bırakamazlar,bu tür
   ilanlar sadece kişisel ziyaretçiler için özeldir ve bunun içinde üyelik gerekmemektedir.
   kurumsal üyeler ellerinde bulunan emlağın tipini ilan tipini...vs üye girişi yaptıktan sonra
   bırakabilirler siteye gelen kişisel ziyaretçilerde site hızlı arama ve detaylı arama bölümünden
   kendilerine uygun kriterleri seçerek arama yapabilir ve uygun bir ilan bulduklarında site içi
   mesajlaşma sayesinde emlakçılara ulaşabilirler kişisel ziyaretçiler bununlada kalmayıp  eğer tam
   olarak isteklerine karşılık verecek ilanı bulamadıklarını düşünecek olurlarsa menüdeki
   (kişisel ilan) linkine tıklayıp aradıkları ilanın özelliklerini tam olarak belirterek ilan
   bırakabilirler ve kurumsal üyelerde ellerindeki emlakların bilgilerine göre
   kişisel ilanlarda detaylı arama yaparak aradaki uzlaşmayı sağlayabilirler.sitenin ana sayfasında
   her emlak sitesinde olması gerektiği gibi vitrin ilanları mevcuttur ve sol üst köşede her sayfada
   sabit olan flash ilanlar bölümü mevcut,bu bölümler admin panelinden değiştirilebildiği gibi site
   ile ilgili her türlü ayara admin panelinden ulaşabilirsiniz.kurumsal üyeler sitenin sol üst
   köşesinde bulunan (üye girişi) bölümünde giriş yaptığı anda aynı bölgede üyelere özel
   üye paneli(üye menüsü) çıkmaktadır.üyeler buradan kendisi ile ilgili hertürlü bilgiye
   ulaşabilir ve güncelleme yapabilirler(ilanlarım, mesajlarım,logo,resim,bilgilerim...vs..).
   kurumsal ilan resimleri 10 adet ile sınırlandırılmıştır.siteyi kurmak kullanmak isteyen
   kişilerin hosting firmasındaki serverde persits.jpeg bileşeninin kururlu olması gerekmektedir
   aksi takdirde kurumsal ilan resmi göderilirken üyeler hata ile karşılaşacaklardır,
   persits.jpeg(bilmeyenler olabilir) resim üzerine oynama ve yazı yazdırmak için kullanılır eğer bu
   özelliği devre dışı bırakmak isterseniz ana dizindeki modul.asp'nin 143 ile 163. satırları
   ve bu satırların arasında kalan kısımları silmeleri yeterli olacaktır.bu scripti yazarken
   kullandığım diller; html, css, asp, java script,ajax kullandım ve farklı bir hava farklı bir 
   tat vermesi amacı ile üzerine birazcık tarçın birazcıkta karabiber attım :)))
       Artık benden bukadar gerisini scripti indirip kullanmak isteyen saygı değer arkadaşların
   eğer pc'lerinde localhost'ları kuruluysa çalıştırıp incelemelerini rica ediyorum çünkü gerçekten
   çok yorgunum.yorgun ve bir okadarda moralim bozuk (emekleri boşa gidince üzülmeyecek kim var
   aramızda...?? hemde 2 aylık geceli gündüzlü bir emek..) scripti çalıştırmak için herhangi bir
   kurulum yapmanıza gerek yok sadece localhost'tunuza atmanız ve yazma izinlerini vermeniz
   yeterli olacaktır...herşey için tekrar teşekkürler Allah'a emanet olun,

GEREKLİ URL'LER:
   http://www.siteadi.com/hpz/                  ----> Admin paneline bu url'den ulaşacaksınız.
   http://www.siteadi.com/hpz/admin/          ----> DataBase editörüne bu url'den ulaşacaksınız.
   http://www.siteadi.com/hpz/stat/           ----> Site istatistlik bölümüne bu url'den ulaşacaksınız.
   http://www.siteadi.com/veribaze/onar.asp/  ----> DataBase compact için bu url'den ulaşacaksınız.

Ayrıca karşınıza çıkacak hertürlü şifre korumalı alana şimdilik "angelo" nick'imi kullanarak
   ulaşabilrsiniz fakat siteyi kullanmaya karar verdiğinizde bu şifreyi değiştirmeniz
   gerektiğini asla unutmayınız hatta mümkünse database yolunuda değiştiriniz ,eğer database
   yolunu değiştirirseniz ana dizindeki ve hpz klasörü içindeki data.asp dosyalarından ve
   hpz/admin/default.asp'nin 54 ve 55. satırlarındaki yollarıda değiştirmeniz gerekecektir.

NOT:
       Bu script aşırı sinir ve moral bozukluğunun vermiş olduğu sebeplerden dolayı ani kararlar
   doğrultusunda paylaşıma açıldığından son kontrolleri ve son rütuşlarını yapmadım,haliyle scriptte
   birtakım hatalar ve eksikler olması doğaldır,şimdilik hoş görünüz..ama dediğim gibi sadece şimdilik,
   yani önce  Allah izin verirse diyelim cok kısa bir süre içinde angelo-emlak v1.0 sürümünün
   angelo-emlak v1.1 sürümü ile tekrar karşınıza çıkmayı düşünüyorum,yepyeni bir tasarım yepyeni bir arayüz
   daha farklı özellikler ve eksiksiz bir versiyon....vs.. fakat bunu yapabilmem için bu scripti indiren
   arkadaşların desteğine çok ihtiyacım var,en azından script hakkındaki fikir ve önerilerinizi yada
   kullanırken karşılaştığınız hataları ve yanlışları yahut (şurası şöyle olsaydı burası böyle olsaydı)
   gibisinden fikir ve önerilerinizi bana yukarıda verdiğim mail adresimden iletirseniz çok sevinirim..
   çünkü ikinci versiyonda sizlere kusursuz bir script sunmak istiyorum..Ayrıca bu scripti kendi
   isteklerine göre değiştirmemi isteyen yada daha farklı amaçlara yönelik farklı dallarda sıfırdan
   script yazdırmak isteyen arkadaşlarında maillerini bekliyorum, zaten bu scripti paylaşıma açmamın
   sebeplerinden biride çevre edinmek yani referans edinmek ve farklı projelerdede çalışmaktır...

LİNK : http://rapidshare.com/files/53373687/angelo-emlak_v1.0.rar.h tml

angeloweb
Yeni Üye
Yeni Üye

Ülke: Turkiye
Gönderilenler: 2
Gönderen: 07-Eylül-2007 Saat 15:18 | Kayıtlı IP Alıntı angeloweb

Lütfen scripti yukarıda verdiğim linkten değilde

LİNK : http://www.aspindir.com/goster/5134

bu linkten indiriniz...  teşekkürler

Eğer Bu Konuya Cevap Yazmak İstiyorsanız İlk Önce Giriş
Eğer Kayıtlı Bir Kullanıcı Değilseniz İlk Önce Kayıt Olmalısınız