implant


  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Site Tanıtımı
 ASPTurkiye.com Forum : Site Tanıtımı
Konu Konu: Yanlış Köpek Eğitimi Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
drminter
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye


Kayıt Tarihi: 24-Ağustos-2019
Ülke: Turkiye
Gönderilenler: 252
Gönderen: 17-Ekim-2020 Saat 14:33 | Kayıtlı IP Alıntı drminter

Köpekler yaşamlarına tamamen içgüdüsel olarak devam ederler. Hiç bilmedikleri doğurma eylemini tek başlarına gerçekleştirirler, deneme yanılma yöntemi ile hayata tutunurlar. Köpekler aslında hiyerarşik olarak altlık üstlük sistemi ile sürüler olarak yaşarlar. Ve bir köpek sahiplendiğinizde, köpeğinizin sizi dinlemesinin sebebi budur. Size sürünün lideri gözü ile bakarlar.

Köpekler ve sahipleri aslında profesyonel bir eğitim alarak aralarında özel bir dil oluşturmalılar. Köpekle sahibi arasında özel bir bağ oluşmayan, hatta asi bir eğitim verilen köpekler, golden cinsi de dahil olmak üzere, saldırgan, mutsuz ve ısırgan bir karaktere bürünürler. Rottweiler cinsi ve bulldog cinsi köpekler gerek çene yapısı olarak gerek vücut kemikleri olarak çok güçlü hayvanlardır. Özellikle de Rottweiler cinsi diğer birçok köpek cinsine göre güçlü bir yapıdadır. Sahipleri de bu sebeple onları saldırgan olarak yetiştirir. Aslında çok dostça yaklaşan köpekler bu eğitimin 2-3 ayı içinde saldırgan, asi, korkutucu bir hal alırlar. Ve bu cins köpeklerin bu kadar yanlış eğitilmesi sonunda sahiplerine saldırmaya kadar bile gidebilir.

Hayvan psikolojisini çok irdelemeyen insanların köpek sahiplenmesi bu durumlarda çok kritik bir hal alıyor. İnsan bebeklerde olduğu için köpek bebeklerde de çevredeki uyarılara tepkisi sınırlıdır. Fakat bazı insanlar ısrarla bu durumun üstüne gider. Köpek daha hayata tutunmayı tek başına öğrenemeden birde kendini ağaç dalına çenesiyle asılı kalma yarışında bulur.

Köpeklere yanlış eğitim verilmesinin bir diğer sonucu ise asosyallik ve söz dinlememe durumudur. Çünkü verilen yanlış eğitimlerden korkan, endişe duyan bir köpek gün geçti kaygılanmaya başlar ve asosyalleşme içine çekilir. Alman kurdu cinsi köpeklerin itaatkar olduğunu çoğunluk bilir. Fakat yanlış bir eğitimle içine kapanan köpek itaat etmeyi de bırakır. Ve pug cinsi köpeklerinde oyuncu olduğu bilinir. Yine yanlış bir eğitimle içine kapanık bir köpek haline gelebilir.

Yukarı Dön Göster drminter's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: drminter
 

Eğer Bu Konuya Cevap Yazmak İstiyorsanız İlk Önce Giriş
Eğer Kayıtlı Bir Kullanıcı Değilseniz İlk Önce Kayıt Olmalısınız

  Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Powered by Web Wiz Forums version 7.91
Copyright ©2001-2004 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,0938 Saniyede Yüklendi.