implant

Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Site Tanıtımı
 ASPTurkiye.com Forum : Site Tanıtımı
Konu Konu: Türkiye’de Satış Ortaklığı Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
b.a.f.
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Ülke: Turkiye
Gönderilenler: 2855
Gönderen: 13-Eylül-2013 Saat 18:59 | Kayıtlı IP Alıntı b.a.f.

Satış ortaklığı Nedir? Affiliate Marketing, nam-ı diğer Satış Ortaklığı son 10 yılda dünyayı kasıp kavuran bir internetten para kazanma yöntemi. Yurt dışında o kadar popüler olmuştur ki ev hanımları dahi bu işi yaparak ev ekonomisine katkıda bulunmuşlardır. Dahası ise bazı üniversitelerde seçmeli ders olarak verilmeye başlamış veya oldukça yüksek ücretlere kurs şeklinde eğitimler verilmiştir.

Satış ortaklığı en fazla Amerika’da yaygındır, özellikle İngilizce olarak satış ortaklığı yapılabilecek ürünlerin çokluğu ve komisyon oranlarının yüksekliği nedeniyle Amerika’da ünlü olmakla kalmamış kısa süre içerisinde diğer ülkelere de yayılmıştır.

Satış ortaklığı Türkiye :Yayılan ülkelerden bir tanesi ise Türkiye’dir. 5-6 sene öncesine kadar pek kimse satış ortaklığı nedir ne değildir bilmiyordu, ancak ülkeye girdiği zaman bile çok soğuk karşılanmıştır. Bunun nedeni ise yurdum webmasterlarının ‘satış’tan korkması ve bir türlü vazgeçemediği tıklama başı para kazanma sistemlerine takılıp kalmasıdır. Sadece Türkiye’de 95 milyon liralık alış-verişin döndüğü bir ortamda insanlar nedense satış olmaz ben de para kazanamam düşüncesinde olmuşlardır. Bu satış ortaklığını ülkemizde her ne kadar yavaşlatmış olsa da yinede yayılmasına engel olmamıştır.

Satış ortaklığı sisteminin yayılmaya başlamasından sonra ortaya birçok eğitim seti çıkmıştır, bunlardan bazıları gerçekten iyi eğitim veren setler olmakla birlikte bazıları sadece ürün satmak amaçlı kötü kalitede ürünlerdir. Şimdiye kadar yazılan en iyi eğitim seti Master Kazanç adlı eserdir (Bkz. www.parakazanmak.net )Daha sonra işler ilerleyerek ilk yerli satış ortaklığı ağı olan Xticaret kurulmuş, onu da Clickmerkez izlemiştir. Şuan ülkemizde satış ortaklığı oldukça büyük bir kitle tarafından yapılmakta ve iyide paralar kazanılmaktadır. Ancak maalesef Türkiye’deki internet marketing’e karşı oluşan büyük ön yargıdan dolayı hakettiği değeri henüz alamamıştır.

Kaynak : http://satisortakligi-turkiye.blogspot.com
Yukarı Dön Göster b.a.f.'s Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: b.a.f.

Eğer Bu Konuya Cevap Yazmak İstiyorsanız İlk Önce Giriş
Eğer Kayıtlı Bir Kullanıcı Değilseniz İlk Önce Kayıt Olmalısınız

Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma