implant

Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Site Tanıtımı
 ASPTurkiye.com Forum : Site Tanıtımı
Konu Konu: Macaristanda Üniversite Eğitimi Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
azime13
Yeni Üye
Yeni Üye

Ülke: Turkiye
Gönderilenler: 18
Gönderen: 17-Temmuz-2013 Saat 16:00 | Kayıtlı IP Alıntı azime13

Macaristan üniversiteleri, Avrupa Birliği Üniversitesi diploması da vermektedir. Bu sayede mesleğinizi dilerseniz Türkiye’de dilerseniz Avrupa Birliği ülkelerinde rahatlıkla yapabilirsiniz. Macaristan üniversitelerinin pek çoğunda Amerikan veya İngiliz eğitim müfredatı okutulduğundan, mezun olduğunuzda çift diploma edinmiş olacaksınız.
Avrupa Üniversite eğitimi almak her geçen yıl daha da populer bir fikir haline gelmeye başlıyor. Çok sayıda üniversitenin İngilizce eğitim verdiği Avrupa üniversitelerinde eğitim ve yaşam giderlerinin çok yüksek olmaması ve eğitim kalitesinin çok yüksek düzeyde olması tüm dünyadan birçok öğrenciyi Avrupa’da eğitim almaya çekiyor. Avrupa Üniversitelerinin büyük çoğunluğunda tıp, mühendislik, işletme, eczacılık gibi bölümlerde İngilizce eğitim verilmektedir.
Debrecen Üniversitesi dileyen öğrencilere kampüs içindeki özel yurt binalarında, oldukça konforlu ve lüks bir konaklama olanağı sunar. Bu yurtların aylık ücretleri 350 Euro civarındadır. kampüs içinde olması nedeniyle birçok öğrenci bu yurtları tercih etmektedir. Buna ek olarak Debrecen Üniversitesi’nde eğitim alacak olan öğrenciler, şehir içinde ev kiralanarak konaklama maliyeti çok daha ekonomik olabilir. 2-3 öğrencinin paylaştığı evlerde kişi başı aylık kira gideri ortalama 150 – 200 Euro civarındadır.
Macaristan Üniversiteleri , Avrupanın en önemli eğitim, bilim ve kültür ülkelerinden biridir. Bu özelliği tüm dünyadan binlerce öğrenciyi bu kaliteli eğitim geleneğinden yararlanmak için ülkeye çekmektedir. Macaristan üniversiteleri çok sayıda Nobel ödüllü bilim adamı çıkartmış, günümüzde de halen kullanılmakta olan çok sayıda buluşa ev sahipliği yapmıştır.
Debrecen Üniversitesi’nde tıp fakültesi haricinde mühendislik, işletme, sosyal bilimler, fen bilimleri gibi birçok farklı fakülte daha bulunmaktadır. Yaklaşık 30.000 öğrencinin eğitim gördüğü Debrecen üniversitesinde yaklaşık 5000 civarında yabancı öğrenci bulunmaktadır.
Yukarı Dön Göster azime13's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: azime13

Eğer Bu Konuya Cevap Yazmak İstiyorsanız İlk Önce Giriş
Eğer Kayıtlı Bir Kullanıcı Değilseniz İlk Önce Kayıt Olmalısınız

Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma